logo
ONeillsLogo

O Neills LFA Junior Cup Sunday Results

Published: Monday, 20 September 2021 10:06

O Neills LFA Junior Cup Sunday Section Fixtures

(Matches to be played on weekend of September 19th)

 

Kilmore Celtic 11 Killeigh FC 0

Ballinahown AFC 4 Clontarf FC 0

Mountmellick United 2 Athy Town (Div 2) 0

Curracloe United 2 Edenderry Town 4 aet

Hanover Harps 0 Vale Wanderers 2

Tullamore Town 0 Ajax Athletic 3 (w/o)

Wicklow Town 2 Woodfarm FC 1

Newbridge FC 3 St Leonards FC 0 (w/o)

Trinity Donaghmede 3 Campile United 0 (w/o)

Raheny United 2 Monread FC 1

Finglas United 8 Willow Park 2

Mountview CFC 2 Freebooters FC 6

Suncroft AFC “A” 0 Gorey Rangers 1

Round Tower Rovers 1 Rathoath Harps 7

Rathcoole Boys v Mill Celtic, Frank Cox Park, 2.0, Aidan Moore

FC Lokomotiv 0 Kilcock Celtic 8

Shamrock Rovers 3 Marks Celtic 0 (w/o)

Mullingar Town 5 Newbridge Hotspurs 3

Courtown Hibs 3 Clane United 0

Coill Dubh Ath 0 Crossabeg AFC 4

St Patricks Boys “B” 7 New Ross Celtic 0

Wicklow Rovers 2 Bay FC 1

Dublin Airport 2 Birr Town 1

Bridge United 3 Allenwood Celtic 0

East Wall Bessborough 3 Athy Town (Prem) 2

Newbridge United 2 St Patricks Well 1 aet

Towerhill Rovers 0 Hardwicke FC 3

Ashford Rovers 1 Evergreen FC 7

Kilmore United 1 St Pauls Artane 3

Naas United 1 Thomastown United 7

Beechwood FC 3 Stradbally Town 0 (w/o)

Highview Athletic 1 Ballyfermot United 5

Yellowstone Celtic 6 Parkville United 1

Callan United 3 Rampart Celtic 0 (w/o)

St Anthonys Youths 0 Wexford Bohs 4

Newcastle Athletic 0 Kilree Celtic 3 (w/o)

Blackrock College AFC 3 Raheen FC (Wex) 0 (w/o)

Deen Celtic 1 Crettyard United 3

St James Gate FC v Monksland United OFF

North End United 7 Straffan AFC 1

Avonmore FC 0 Clonmullion FC 3 (w/o)

Bagenalstown AFC 0 Maynooth Town Masters 4

Slaney Rovers 1 Baldoyle United 2

Clondalkin Celtic 5 Arklow Town 2

Whitehall Rangers 4 Corach Ramblers 6

Newpark AFC 1 Leixlip United 1 aet (Leixlip won 5-4 on pens)

Fort Rangers 5 Enniscorthy Town 0

Balbriggan FC 5 Moyne Rangers 0

Enniskerry YC 6 Sallins Celtic 0

Rathangan AFC 8 Suncroft AFC “B” 0

Bridge Rovers 0 Muirhevna Mor 4

Dublin Celtic 2 Oliver Bond Celtic 4

Arklow Celtic v Rivervalley Rangers, Arklow, 11.0, local

Bunclody AFC 3 Glencormac United 0 (w/o)

Carrick Rovers v Old Fort Celtic, Ballybay Road, 2.0, local

Caragh Celtic v Howth Celtic, Donore, 2.0, local

Phoenix FC v St Canices FC, Scribblestown, 2.0, local

St Patricks Boys “A” 1 Killeshin AFC 3

Clara Town 6 Darndale FC 1

Shelburne United 1 Forth Celtic 2

O Neills LFA Junior Cup Sunday 2nd round

Published: Monday, 20 September 2021 10:04

O Neills.Com LFA Junior Cup Sunday Section 09-10-2021

(Matches to be played Weekend of October 10th)

 

First Round

Fortbarrington FC v Mullingar Athletic

Park Celtic v Gallen United

Glynn Barntown v Glenmuir United

Stella Maris v Dolmen Celtic

Ballyoulster United v Knocklyon United

Rock Celtic v Knockmitten United

Kinnegad Juniors v Temple Villa

Sallynoggin Pearse FC v Coolraine FC

Kells Celtic v Lucan United

St James Gate v Monksland United

 

Second Round

Forth Celtic v Corach Ramblers

Wicklow Town v Kilree Celtic

Bangor GG FC v Callan United

Mountmellick United v Ballyfermot United

Wexford Bohs v Blessington FC

Howth Celtic v Balbriggan FC

Ajax Athletic v Shamrock Rovers

Baldoyle United v Oliver Bond Celtic

East Wall Bessborough v Yellowstone Celtic

Mullingar Town v Enniskerry YC

Killeshin AFC v St Mochtas

Thomastown United v Carrick Rovers

St Patricks Boys B v Edenderry Town

Rathangan AFC v Bunclody AFC

Crossabeg AFC v Clara Town

New Oak Boys v Leixlip United

North End United v St Pauls Artane

Kilcullen AFC v Vale Wanderers

Blackrock College v Clonmullion FC

Maynooth Town Masters v Newbridge FC

Bridge United v Rivervalley Rangers

Evergreen FC v Kilcock Celtic

Hardwicke FC v Newbridge United

Muihevna Mor v Trinity Donaghmede

Kilmore Celtic v Courtown Hibs

Clondalkin Celtic v Dublin Airport FC

Fort Rangers v Crettyard United

Raheny United v Ballinahown

O Neills.Com LFA Junior Cup 2nd Round Saturday

Published: Sunday, 19 September 2021 14:07

O Neills.Com LFA Junior Cup Saturday Section 09-10-2021

 

First Round

Tymon Bawn v Tallaght Town

Manortown United v Oldbury FC

Portmarnock AFC v St Kevins Boys

Sallynoggin Pearse FC v Larkview Boys Major 1C

Bluebell United v Ashwood FC

Malahide United (UCFL) v Larkview Boys Premier

Newlands Castle Park v Rathmines Roosters

Belgard Athletic v St John Bosco

Marks Celtic v Booth Road Celtic

 

Second Round

Killester Donnycarney v Ballymun United

Old County FC v St Marys Boys

Aungier Celtic v Clondalkin Celtic

Valley Park United v Maynooth University Town

Parkvilla FC v Lorcan Celtic

Wayside Celtic v Phoenix FC

Malahide United (LSL) v Castleknock Celtic

Arthur Griffith Park v Baldoyle United

Kilbarrack United v ROC Celtic

Cloumbas Rovers v Rialto FC

Rosemount Mulvey FC v MP FC

Dublin Hospital v St Marks FC

Kinamanagh AFC v Verona FC

SVS Major 1D v Tallaght United 1sts

Terenure College v Ashbourne United

Greystones United v Larkview Premier 1

Elm Mount v VEC FC

Glebe North v Chapelizod FC

SVS Premier 1A v Usher Celtic

Trim Celtic v Glasnaoin FC

Fairview CY FC v Harding IF FC 1sts

Tolka Rovers: Bye

O Neills LFA Junior Cup Saturday Results

Published: Sunday, 19 September 2021 13:56

O Neills LFA Junior Cup Saturday First Round

 

Patrician Celtic 2 Valley Park United 4 (aet)

Frank Celtic 0 Lorcan Celtic 2

Wayside Celtic 5 Dundrum FC 1

Clondalkin Celtic (UCFL) 1 FC Donaghmede 7

Bangor GG FC 0 Tolka Rovers 1

Harding IF FC 1sts 2 Dunshaughlin Youths 1

Greystones United 2 Swords Celtic 1

Stedfast United 2 Rosemount Mulvey FC 4

St Marys Boys FC 3 Beech Park 1

Templeogue United 1 Lucan United 2

Atletico Malahide 0 Kilnamanagh AFC 4

Ashbourne United 7 Drumcondra AFC 0

Maynooth Uniiversity Town 3 DCU FC 0

Arthur Griffith Park 8 South Dublin United 0

St Pats CY FC 0 Terenure College FC 5

Tallaght United 2nds 0 Usher Celtic 5

Dublin Bus FC 3 Rialto FC 4

Drumcondra FC 2 Newtown Rangers 0

Chapelizod FC 3 Knockmitten United 0

St Anthony United 1 Crumlin United 3

Railway Union 0 Killester Donnycarney FC 5

Arthur Griffith Park 2nds 0 Ballymun United 6

Galty Celtic 1 Aungier Celtic 5

Ayrfield United 2 VEC FC 3

Phoenix FC 4 Lourdes Celtic 2

Glasnaoin FC 1 Ratoath Harps 0

Athboy Celtic 0 SVS FC Premier 1A 2

Aston Village 0 Old County FC 6

MP FC 5 Liffey Wanderers 0

Ardmore Rovers 0 Tallaght United 1sts 4

Glebe North 3 Harding IF FC 2nds 1

Kilbarrack United 2 Wicklow Rovers 1

Castleknock Celtic 4 St Francis FC 3

Ballyfermot United 1 SVS FC Major 1D 4

Butterkrust United 1 Fairview CY FC 3

Blackforge FC 2 Malahide United 4

Parkvilla FC 6 Latin Dubs 1

ROC Celtic 4 Seaford Rock United 3

Trim Celtic 3 Skerries Town 2

Glasnevin FC 2 Verona FC 4

St Marks AFC 3 Coolock Village 2

Columbas Rovers 5 Swords Manor FC 1

Dublin Hospitals 2 Collinstown FC 1

St Mochtas 5 Garda AFC 2

LFA Youth Cup Fixtures

Published: Tuesday, 14 September 2021 15:32

LFA Youth Cup Sunday Section First Round 21-22

 

Swords Celtic (DDSL) v Castleknock Celtic (DDSL)

Greystones United (DDSL) v Kilnamanagh U17 (DDSL)

Templeogue United (DDSL) v Balbriggan U17 (NDSL)

Parkvilla FC (NECSL) v Castleknock Celtic 17 (DDSL)

Bohemian FC 18P (NDSL) v Stella Maris 18P (DDSL)

Ballymun United v Arklow Town (DDSL)

St Josephs Boys 17P (DDSL) v Dalkey United (DDSL)

Home Farm FC 18 (DDSL) v MM YFC (DDSL)

Lourdes Celtic 18 P1 (DDSL) v Home Farm 17M (DDSL)

Verona FC (DDSL) v Swords Manor 17P (NDSL)

Donacarney Celtic v Firhouse Carmel (DDSL)

St Josephs Boys 17M (DDSL) v St Kevins Boys 17A (DDSL)

St John Bosco FC (DDSL) v St Kevins Boys 18A (DDSL)

Bohemian FC 17P (DDSL) v St Kevins Boys 18P North (DDSL)

Walshestown FC (NDSL) v Home Farm 17P (DDSL)

Castleknock Celtic 18 (DDSL) v Rathcoole Boys 18P (DDSL)

Crumlin United (DDSL) v St Josephs Boys 18P (DDSL)

Swords Celtic (DDSL) v Lucan United 18P (DDSL)

Esker Celtic 17P (DDSL) v Shelburne FC Academy 18P (DDSL)

Balbriggan FC (NDSL) v Artane Beaumont FC (NDSL)

Belvedere FC 17P1 (DDSL) v St Kevins Boys 18M North (DDSL)

St Kevins Boys 17P (DDSL) v Kells Celtic (NECSL)

Esker Celtic 18 (DDSL) v Belvedere FC 18 P1 (DDSL)

Tallaght Town (DDSL) v Stella Maris 17P (DDSL)

Kilnamanagh AFC 18 (DDSL) v Bohemian FC 17P (NDSL)

Shelbourne FC Academy 17P (DDSL) v Ashbourne United (NDSL)

At the Leinster Football Association we aim to provide support, develop and administer association league football throughout all counties in Leinster from Louth to Wexford. Do not hesitate to contact us to find out more about referring, football coaching or getting involved. If you would like to find out more about us see the FAQs page or get in touch. 

Peter Doyle
- Administrator / General Secretary
  
ONeillsLogo
© 2021 Leinster Football Association
Website by aztecdesign.ie